Ara

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için geliştirilmiş bir tekniktir.Ağda, jilet, cımbız gibi yöntemlerin aksine lazer epilasyon istenmeyen tüyler de kalıcı bir çözüm sunmaktadır. 

Lazer epilasyonu kadınların yanısıra erkekler de daha pürüzsüz bir cilt ve de hijyen açısından çok fazla tercih etmektedir. 

Erkek Lazer Epilasyon da sırt, göğüs, kasık, kemer altı, kalça, bacak ve genital bölge de istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen bölgelerdir. 

Ancak genel olarak genital bölge en çekimser davranılan bölgedir.Bunun başlıca sebebi kulaktan kulağa yayılmış olan lazer ışınlarının genital bölgeye zarar veriyor bilgisidir.Fakat böyle bir durumun mümkünatı yoktur.Lazer epilasyon, pigmentasyon olayı olduğu için yüzeyden gelen lazer akımını kıl köklerimiz hapseder, dolayısıyla bunun çevre dokulara zarar verme ihtimali yoktur. 

Erkek genital bölge lazer epilasyon da kombin lazer tekniği kullanılmaktadır. Kombin lazer kişinin kıl rengine, kıl yapısına, ten rengine göre bir plan doğrultusunda en doğru cihazları kombinleyerek acısız ve ağrısız en doğru sonuca ulaşma tekniğidir. 

Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon Uygulaması  

  • Acısız ve ağrısız bir işlem sürdürebilmek için öncelikle kalın kıl yapısına uygun teknoloji ile işleme başlanır. 
  • Cilt yüzeyi zimmer (soğuk hava ve gaz) ile soğutulur
  • İlk 3-4 seansta kalın kıl yapısı yok edilir.Bu 3-4 seans sonunda kıl yapısı azalmış ve incelmiş hale gelir. 
  • Bir sonraki adımda ise ince kıl yapısına uygun teknoloji ile sonlandırmaya yönelik işlemler yapılır.

Yapılan bu işlemler sonunda istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş ve daha pürüzsüz bil cilde kavuşmuş olacaksınız. 

Genital Bölge Lazer Epilasyon da alanında uzman erkek estetisyenler ile hizmet vermekteyiz.