Dipliner (deepliner), göz makyajı sırasında kirpik diplerinin daha belirgin hale getirilmesi için uygulanan kalıcı makyaj tipidir. Deepliner ile eyeliner arasında önemli bir fark bulunmamaktadır. Dipliner genellikle sivri bir uç ile pratik bir işlem kolaylığı sağlamaktadır. Eyeliner işlemini hiç beceremeyen biri dahi kendi kendine keskin uç sayesinde yapabilmektedir.

Deeepliner ile Eyeliner Arasında Nasıl Bir Fark Vardır?

Dipliner da eyeliner da likit malzemelerden oluşmaktadır. Ancak dipliner sivri, keskin ve ince bir uca sahiptir. Oysaki eyeliner likit malzeme olmasına rağmen dipliner karşısında daha kalın bir uca sahiptir. Bundan dolayı deepliner kirpik dibine çizgi çekerken daha pratik bir işlem kolaylığı sağlamaktadır. Özellikle de kuyruklu eyeliner çekmeyi planlıyorsanız kirpik diplerini yoğunlaştırmalı ve koyulaştırmalısınız. Bunu da en kolay deepliner ile yapabilirsiniz.   

Dipliner Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Eyeliner ile dipliner uygulaması arasında bir fark yoktur. Kirpik diplerine çizgi çekme konusunda tecrübeniz varsa mutlaka dipliner size çok kolay gelecektir. Hatta kalem eyeliner çekiyorsanız kuyruklu bir dipliner dahi yapabilirsiniz. Dipliner uygulamasında en fazla dikkat edilmesi gereken nokta göz çevresinin çerçeve şeklidir. Göz şekline göre eyeliner ve deepliner uygulaması değişkenlik gösterecektir. Örneğin; yuvarlak bir göz çevresine sahipseniz daha sivri bir dış çerçeve ile farklı bir görünüm sergilemeniz mümkün.