Kaş silme işlemi kimi zaman zoraki kimi zaman ise keyfi olarak başvurulan uygulamalardan biridir. Kaş yaptırdıktan sonra görünümünüzü sevmediğinizde kaş silme işlemine başvurabilirsiniz. Kıl tekniği ile yapılan kaşlar; dövme ile yapılan kaşlara göre daha kolay silinmektedir. Dövme kaşların doğal görünümünü de engellemektedir. Zaman içerisinde renk değişimine de maruz kalabilen dövme kaşlar bu nedenle daha az tercih edilir hale gelmektedir.

Neden Kaş Silinir?

Dövme kaş tiplerindeki renk değişimi,
Kaş modelinin tamamen değiştirilmek istenmesi,
Kaşın kendiliğinden silinmeye başlaması,
Kaş uygulaması yapılırken yanlış bir kaş tipinin seçilmesi,
Her iki kaş arasındaki genel görünüm farklılığı,
Kişinin seçtiği kaşın kendi yüzünde estetik durmaması şeklinde sıralamak mümkündür.

Kaş Silme Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Kaş uygulaması, kaş silme uygulamasına nazaran daha kısa sürmektedir. Ancak kaş silme işlemi pek tavsiye edilmemektedir. Eğer nitelikli bir güzellik merkezine kaş uygulaması yaptırdıysanız kaş silme ihtiyacı duymayacaksınız. Bu nedenle de işi mutlaka ehline bırakın!  Kaş silmenin birçok yolu bulunmaktadır. En fazla tercih edilen 3 kaş silme yöntemini sizlerle paylaşacağız. Bunlar; 

Lazer Kaş Silme:

Lazer ile kaş silme işlemi oldukça basit bir işlem olup yaklaşık 20 dakika içinde sonlanmaktadır. Silinecek kaşın olduğu bölgeye aneztezi kremi sürülerek uyuşturulur. Ardından lazerle adım adım silinmektedir. 
Ağrısız, acısız ve kısa sürede tamamlanır. 

Ten Boyası İle Kaş Silme:

Ten rengi kullanılarak kalıcı makyaj gibi silinmesi istenilen kaş bölgesine uygulanır. Yani aslında bir silme söz konusu değildir. Kalıcı makyajla yapılan kaşın üzerine uygulanarak doğal ten görünümü kazandırılarak uygulanmaktadır.

Kimyasal Sıvılarla Kaş Silme:

TCA ile kaş silme yöntemi olarak da bilinen bu işlemde, kimyasal sıvılar kullanılır. Bu sıvılar bölgeyi kabuklandırarak derinin kendiliğinden dökülmesini sağlar. Böylelikle yeni deri kalıcı kaşın olmadığı yeni bir deri olarak belirmektedir.

Kaş Silme Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaş silme uygulaması kaç dakika sürmektedir?

Hangi yöntemi kullanacağınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ortalama 25-40 dakika arasındadır. 

Kaş silme işleminin fiyatı nedir?

Güncel kaş silme fiyatlarımız hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz. 

Kaş silme işlemi kime uygulanabilir/uygulanamaz?

Kaş silme uygulaması herkes uygulanabilmektedir. Ancak özellikle cilt problemi yaşayan kişiler hele de ilaç kullanıyorlar ise mutlaka bir uzmana ya da doktora danışmalıdır. 

Kaş silme işlemi ağrılı bir süreç mi?

Kaş silme işlemi acısız bir uygulamadır. Ancak bunun yanısıra dikkat edilmediği takdirde geri dönülmez sonuçlar da doğurabilmektedir. Bu nedenle alanında uzman, profesyonel teknikerlere kaş silme işlemi yaptırılmalıdır.

Kaş silme uygulamasından sonra ne yapmalıyım/yapmamalıyım?

Kaş silme işlemi yapıldıktan sonra 48 saat boyunca çok önemlidir. Bu iki gün içerisinde duş almamanız önerilir. Öte yandan doğrudan güneş ışığına maruz kalmayınız ve uzman tarafından size önerilen kremleri mutlaka kullanınız.