Kaş tasarımı, estetik kaygısı olan tüm kadınlar için son derece önemli olmaktadır. Çünkü kaşlar, kadın yüzünü etkili gösteren en önemli parçasıdır. Kaş tasarımı, uzun süre boyunca doğal halini koruyan bir işlemdir.  Normal şartlarda kaş bakımı yapmanın süreklilik arz ettiğini, her gün düzen olarak kaşların bakımının sağlanması gerekliliği bilinmektedir. Ancak kaş tasarımı sayesinde bunu tekrar tekrar yapmaya gerek yoktur. Üstelik kaşların doğru bir şekilde alınmaması kaşların seyrelmesi ve azalmasına neden olabilir. Kaşların azalması şekil vermeyi de zorlaştıracaktır.

Kıl Yöntemi İle Kaş Uygulaması Nasıldır?

Kaşlarınız  çok mu seyrek ya da az? Kıl yöntemi ile kaşınızdaki boşluklara yine kaş görünümlü makyaj boyası işlem yapılır. Böylelikle seyrek görünen kaşlar daha estetik ve yoğun bir görünüme kavuşabilmektedirler. Seyrek görünen kaşların yönünde makyaj boyası ile aynı yönde kaşlar çizilir. Bu çizgiler naturel bir görünüm sergilerler.

Uygulama Sonrası;

Kıl tekniği ile kaş uygulamasında en fazla merak edilen noktalardan birisi de kuşkusuz nasıl bir görünüme sahip olacağı düşüncesidir. Her şeyden önce uygulama yapılmadan evvel yüz hatlarınıza uygun kaş tipinin seçilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kaş tipi seçilirken var olan kaş tipi de dikkate alınmaktadır. Öte yandan renk seçimine geldiğimizde ise genel olarak doğal kaş rengine uygun olarak uyumlu bir renk seçilmektedir.

Microblading Fiyatları Nasıldır?

Kaş tasarımı (microblading) fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uygulamanın yapılacağı yer, uygulama teknikeri ve kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatları doğrudan doğruya etkilemektedir. Yüz, insanın en hassas olduğu bölgelerden birisidir. Özellikle de estetik kaygısı yüksek olanlar için fiyat araştırması yapmadan önce, güzellik merkezlerinin size sunacağı imkanları değerlendirmelisiniz.

Microblading Kimlere Uygulanır?

Genel olarak kaş yapısı seyrek ya da az yoğun olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Microblading uygulamasının kalıcılık süresi işlemde uygulanan makyaj boyasının ince ya da kalın bir şekilde uygulanması belirlemektedir. Daha ince çizgilerden oluşan kaş uygulaması daha kısa süreli olacaktır. Kalıcılığı arttırmak için daha kalın bir uygulama gerekmektedir. Kalıcılığı belirleyen esas faktör ise cilt yapısıdır. Kuru ciltlerde microblading daha uzun sürelerde kalabilmektedir. Oysaki yağlı ciltlerde bu süre daha kısa olmaktadır.

Kimlere Uygulanmaz?

Özellikle tedavi gören, cilt problemleri ve hassasiyetleri olanlar mutlaka doktor ya da uzman görüşü alarak microblading yaptırmalıdır. Kaş tasarımı noktasında kullanılan malzemeler sağlıklı, doğal ve kaliteli olmakla birlikte kimi cilt rahatsızlıklarına sahip olan kişilere uygulanması olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Hangi Mevsimde Yapılmalıdır?

Microblading için yılın bir dönemini beklemenize gerek yoktur. Bütün yıl boyunca her mevsim ve koşulda yaptırmanız mümkündür. En önemlisi kaş tasarımı yapıldıktan sonrasında özellikle kaşların sudan etkilenmesini engellemektedir. Bu süre genel olarak 48 saat olarak belirlenmiştir.

Bir Renk Değişimi Olur Mu?

Kaş tasarımında istenmeyen, sevilmeyen ve kabul görmeyen konulardan birisi hiç kuşkusuz kalıcı kaş tasarımının zamanla renk değiştiriyor olmasıdır. Renk değişimi genel olarak cilt yapısı ve tonu ile doğrudan ilişkilidir. 

Microblading Nasıl Silinir?

Kalıcı makyaj tasarımı hoşunuza gitmemiş, beklentiniz karşılanmamış, rengini beğenmemiş, rengi zaman içerisinde solmuş ya da yenilik aradığınız için değiştirmek istediğinizde microblading silme işlemine başvurabilirsiniz. Silme işlemini bireysel olarak kendi başınıza yapmanız mümkün değildir. Profesyonel olarak microblading işlemi yapan tasarımcılar silme işlemini de gerçekleştirirler. 

Microblading Microblading Youtube Play