Kirpik liftingi diğer adıyla kirpik perması, kirpiklerin daha estetik, dolgun ve canlı görünmesini sağlayan bir işlemdir. Kirpik liftingi oldukça pratik ve kolay bir işlemdir. Kirpik liftingi bir estetik uygulamasıdır. Dolayısıyla ipek kirpik uygulamasından oldukça farklı bir noktadadır. Kirpik liftingi uygulamasında patch silikonu kullanılmaktadır. Kirpiklerin yoğunluğunu arttırmak daha estetik görünmesini sağlamak amacıyla keratin takviyesi yapılmaktadır. Kirpik perması yaklaşık 60 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Kirpik Liftingi Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Kirpik liftingi uygulaması son derece hassasiyet gerektiren bir işlemdir. İlk etapta gözlerin hemen alt kısmına koruyucu konulmaktadır. Alt ve üst kirpikler birbirine değmeyecek şekilde ayrılır ve silikon yastıklara yapıştırılır. Ardından yine özel olarak tasarlanıp hazırlanmış karışımla kirpik diplerine lifting uygulaması başlatılır. Kirpik köklerine uygulanan karışım jeller kirpik köklerini sağlıklı bir forma kavuşturmaktadır. Silikon yastıklarla işlemler tamamlandığı için çıkarılırlar. Kirpik liftinginin etkisi yaklaşık 2 ay sürmektedir.

Kirpik Liftinginin Bir Dezavantajı Var Mıdır?

Kirpik liftinginin bir dezavantajı söz konusu değildir. Kirping liftingi uygulaması yapılırken son derece naturel ürünlerden oluşan bir set ile gerçekleştirilir. Bu nedenle alerjik bir reaksiyon göstermesi nadirdir.

Kirpik Liftingi Fiyatları Nasıldır?

Kirpik liftingi fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kirpik liftingi ortalama fiyatı 200 TL civarındadır. Kirpikleriniz canlı, dolgun, dinamik ve estetik görünmesi daha zarif bir yüz estetiğine sahip olmanızı sağlayacaktır. Bakımı ve korunması oldukça zor olan kirpiklerin özel bir bakıma muhtaç olduklarını bilmelisiniz. Kirpikler yaşa, cinsiyete ve bulunulan ortama bağlı olarak yoğunlaşma ve seyrelme tepkimeleri gösterebilmektedir. Kirpiklerdeki herhangi bir deformasyon göz ve göz çevresini doğrudan doğruya etkilemektedir. Bu nedenle düzenli ve periyodik bir şekilde bakımı hak etmektedir.