İpek kirpik, özel olarak hazırlanmış bir solüsyon ile orijinal kirpiklerin üzerine uygulanarak daha estetik bir görünüm ortaya koymaktadır. Uzman teknikerler tarafından belirlenen ölçütlere göre ipek kirpik uygulaması yapılmaktadır. Özellikle de kirpiğin yapısı, inceliği ya da kalınlığı, yoğunluğu, uzunluğu ve rengi ipek kirpik uygulamasını doğrudan etkilemektedir.

Kirpikler genel olarak ipek ya da sentetik özellikler taşımaktadır. Göz çevresi son derece hassas bir bölge olduğu için son derece dikkatli olunmalıdır. İşlemi yapacak uzmanın profesyonel niteliklere sahip olması önemsenir. Gözün zarar görmemesi için solüsyon dengeli kullanılmalı ve ipek kirpikler de tek tek yapıştırılmalıdır. İpek kirpiklerin alerji yapmaması için mutlaka ipek kirpik uygulaması yapılacak ortamın temiz ve havadar olması önem teşkil etmektedir.

İpek Kirpik Uygulama Süreci Ağrısız Mı Yoksa Ağrılı Mıdır?

İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra gözlerinizde bir yanma, acıma ve göz seyrelmesi mi yaşıyorsunuz? O halde mutlaka yolunda gitmeyen ve istenmeyen bazı reaksiyonlara gebe kalmış olabilirsiniz. Özellikle de teknik altyapı ve uzman kadroya sahip olmayan güzellik merkezlerinde yapılan ipek kirpik uygulaması benzer olumsuz sonuçları açığa çıkarmaktadır. Bu nedenle de öncesinde iyi bir araştırma yapılmalıdır. Aksi halde görme konusunda dahi sorunlar yaşayabileceğiniz problemler yığını ile başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Öte yandan ipek kirpik uygulaması canınızı acıtmış ve gözlerinizde geçmeyen bir ağrıya dönüşmüş ise orijinal kirpiklerinizin kaldıramayacağı sayıda kirpik takılmış olabilir. Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi ve karışımın doğru dengelenmiş olması da önemli bir faktördür.

İpek Kirpik Uygulama Sonrası Tavsiyeleri;

Her şeyden önce ipek kirpiklerin tam olarak yapışması ve bir bütünlük sağlanması için 2 gün boyunca su değdirilmemesi tavsiye edilmektedir. Diğer yandan olabildiğince göz çevresine makyaj malzemesi uygulanmamalı ve sadece bırakılmalıdır. Özellikle de temizleyici solüsyonlar, deepliner, eyeliner ve yağlı göz altı kremleri kullanılmamalıdır.

Lens kullanan bireylerin mutlaka ipek kirpik uygulama esnasında lenslerini çıkarması gerekmektedir. Bildiğiniz üzere farklı tipte kirpikler bulunmaktadır. Bunlar; ipek kirpik, sentetik ve mink kirpiklerdir. Bu kirpiklerin ağırlıkları birbirinden son derece farklıdır. İpek kirpiklerin daha fazla tercih edilmesinin sebebi kaliteli, yumuşak dokulu ve esnek bir yapısı olmasındandır. Ayrıca daha doğal bir görünüme sahip olmaktadır.

İpek Kirpik Uygulaması Kirpiklerime Zarar Verir Mi?

Normal şartlarda her bireyin kirpikleri bir günde belirli sayıda dökülmektedir. Periyodik olarak belirli sürelerde yenilenmekte ve güçlenmektedir. Genel olarak ipek kirpiklerin orijinal kirpiğe zarar verdiği yönünde bir söylenti olsa dahi gerçekler bu durumun tam karşısında yer almaktadır.

İpek Kirpik Fiyatları Nasıldır?

İpek kirpik uygulamasında fiyatı belirleyen birden fazla faktör bulunmaktadır. Bu nedenle bu uygulamanın fiyatı son derece değişken olmaktadır. Bir güzellik merkezinde 300 TL iken; başka bir güzellik merkezinde 1000 TL olabilmektedir. Burada ipek kirpiğin fiyatını etkileyen en önemli faktörler kirpiğin kalitesi, uygulama merkezi ve uygulamayı yapacak profesyonel meslek elemanının niteliği doğrudan etkilemektedir.

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

İpek kirpik uygulaması ortalama 90 dakika sürmektedir. İpek kirpik ile gerçek kirpiği birbirinden ayırmak oldukça zordur. Öncelikle kirpik dipleri özel bir solüsyonla temizlenir ardından kirpik yapıştırıcısı hem ipek kirpiğe hem de orijinal kirpiğe sürülmektedir. Böylelikle uzun süre kullanıma uygun hale getirilmektedir.

İpek kirpik uygulaması profesyonel bir yaklaşımla gerçekleşmektedir!